Lockurna Kina porslin

Lockurna Kina porslin
Lockurna Kina porslin
Lockurna Kina porslin
Lockurna Kina porslin
Lockurna Kina porslin
Lockurna Kina porslin
Lockurna Kina porslin
Lockurna Kina porslin
Lockurna Kina porslin
Lockurna Kina porslin
Lockurna Kina porslin
Lockurna Kina porslin

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal, kvadratisk form, dekor av figurscener på terrass i underglasyrblått, lockknopp i form av fohund, höjd ca 34 cm

Lockknoppen med lagning (fohundens svans)

611504

2019-02-10