Lockurna Kina porslin
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal, kvadratisk form, dekor av figurscener på terrass i underglasyrblått, lockknopp i form av fohund, höjd ca 34 cm
Lockknoppen med lagning (fohundens svans)
611504
2019-02-10