Örhängen 2 par 18 k guld

Örhängen 2 par 18 k guld
Örhängen 2 par 18 k guld
Örhängen 2 par 18 k guld
Örhängen 2 par 18 k guld
Örhängen 2 par 18 k guld
Örhängen 2 par 18 k guld
Örhängen 2 par 18 k guld
Örhängen 2 par 18 k guld

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ÖRHÄNGEN, 2 par, 18 k guld, skruvstiftsystem, örhängen, 1 par, lövformade, stämplade ´´GVH´´, örhängen, 1 par, knappformade med svart emalj dekor av stjärnar, Atelier Ajour, Stockholm, 1957, höjd ca 1.5 cm, totalvikt ca 4.6 g

Bruksslitage, lagning till baksidan av Atelier Ajour örhängena, möjligtvis omgjorts av frackknappar, ställvis mindre förlust av emalj dekor

611514

2019-02-20