Johannes Andersen soffbord

Johannes Andersen soffbord
Johannes Andersen soffbord
Johannes Andersen soffbord
Johannes Andersen soffbord
Johannes Andersen soffbord
Johannes Andersen soffbord
Johannes Andersen soffbord
Johannes Andersen soffbord
Johannes Andersen soffbord
Johannes Andersen soffbord

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JOHANNES ANDERSEN, soffbord, 1960-tal, CFC Silkeborg, Danmark, stomme fanerad i palisander, utdragsskiva i sargen på vardera kortsida, skyltmärkt "MADE IN DENMARK SILKEBORG", höjd ca 50 cm, skivans mått ca 160x60 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionenerna "Möbeldesign" samt. "Scandinavian Design"

Bruksslitage, ställvis blekt

611530

2019-02-27