Flintlåsmusköt

Flintlåsmusköt
Flintlåsmusköt
Flintlåsmusköt
Flintlåsmusköt
Flintlåsmusköt
Flintlåsmusköt
Flintlåsmusköt
Flintlåsmusköt
Flintlåsmusköt
Flintlåsmusköt
Flintlåsmusköt
Flintlåsmusköt
Flintlåsmusköt
Flintlåsmusköt

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FLINTLÅSMUSKÖT, Förändringsmodell, ursprung England, pipa märkt ´T GB´, lås saknar märkning, ett flertal märkningar på beslag, bajonett och laddstock, ej nummerriktig, pipa L ca 110 cm, kal ca 20 mm, total L ca 150 cm

Äldre lagning med mässingsplåt, hål i pipan, skador

611533

2019-02-11