Broscher med skäckskalkaméer

Broscher med skäckskalkaméer
Broscher med skäckskalkaméer
Broscher med skäckskalkaméer
Broscher med skäckskalkaméer
Broscher med skäckskalkaméer
Broscher med skäckskalkaméer
Broscher med skäckskalkaméer
Broscher med skäckskalkaméer
Broscher med skäckskalkaméer
Broscher med skäckskalkaméer

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BROSCHER, 3 st samt HÄNGE/ BROSCHER, 2 st, förgyllt silver med snäckskalkaméer föreställande profiler av klassiska damer, 1 brosch Olof Nilson, Sölvesborg, 1919, höjd ca 3.2-3.5 cm, totalvikt ca 29.2 g

Slitage, ställvis förlust av förgyllning, 1 brosch med en spricka och synbar lagning av lim, 1 brosch med nya lås och nål samt lagning till baksidan

611558

2019-02-20