Grythyttan karmstolar
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARTUR LINDQVIST, "Modell A2", karmstolar, 4 st, Grythyttan, 1900-talets andra hälft, ursprungligen formgivna till Stockholmsutställningen 1930, stommar i grönlackerat fjäderstål och brunmålade träribbor, brickmärkta, sitthöjd 42 cm
Kraftigt slitage
611560
2019-02-05