Diamantringar
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
DIAMANTRINGAR, 2 st, 18 k guld, 1 ring med 5 briljantslipade diamanter, totalt ca 0.40 ct enligt gravyr, signerad Stigbert, Engelbert, Stockholm, 1962, ringstorlek 17.25, ring med briljantslipad diamant, ca 0.04 ct, med svensk importstämpel, ringstorlek 17.75, totalvikt ca 5.2 g
1 diamant i Engelbert ringen med en mindre nagg, 3 av spetsarna till klorna av den andra ring saknas, bruksslitage
611661
2019-02-20