Willy Winnaess collier och brosch

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WILLY WINNAESS, collier och brosch, sterlingsilver, lövformade länkar med grön emalj dekor, för David Andersen, Norge, 1950-tal, längd ca 6.5 och 41 cm, vikt ca 30.3 g

Bruksslitage, ställvis anlöpning, broschen med mindre krackelyr till emalj dekor

611674

2019-02-20