Urna Kina 1900-tal

Urna Kina 1900-tal
Urna Kina 1900-tal
Urna Kina 1900-tal
Urna Kina 1900-tal
Urna Kina 1900-tal
Urna Kina 1900-tal
Urna Kina 1900-tal
Urna Kina 1900-tal
Urna Kina 1900-tal
Urna Kina 1900-tal
Urna Kina 1900-tal
Urna Kina 1900-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

YTTERFODER/URNA, porslin, Kina, 1900-tal, cylinderformad, tripod, dekor av parställda drakar vid den brinnande pärlan bland moln i underglasyrblått, höjd ca 21, diameter 26 cm

Två fötter med avslag, glasyren med slitage

611680

2019-02-10