Ask porslin Kina

Ask porslin Kina
Ask porslin Kina
Ask porslin Kina
Ask porslin Kina
Ask porslin Kina
Ask porslin Kina
Ask porslin Kina
Ask porslin Kina
Ask porslin Kina
Ask porslin Kina

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ASK, porslin, Kina, 1800-talets slut, hexagonal form, dekor av stiliserade blommor i underglasyrblått, höjd ca 11 cm

Locket med större nagg, asken med invändig stjärnspricka i botten

611691

2019-02-10