Kopp med fat Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KOPP MED FAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, dekor av reserver med pioner i emaljfärger, diameter ca 7-11,5 cm

Nagg, smärre slitage

611745

2019-02-06