Kerstin Hörlin- Holmqvist, serveringsvagn

Klubbat för:

1 200 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

KERSTIN HÖRLIN-HOLMKVIST, bord/serveringsvagn, ur Triva-serien, för NK:s Verkstäder i Nyköping, 1960-tal, teak, två lådor i fronten samt kantsarg på skivan, bredd ca 79 cm, djup 43 cm, höjd 64 cm.

Zustandsbeschreibung

Omfattande bruksslitage i form av fläckar, missfärgningar samt stötmärken, hjulen något lösa samt med torkat gummi, ett av hjulen saknar gummi helt

611756

2019-02-06