Svartglaserad kruka Kina

Svartglaserad kruka Kina
Svartglaserad kruka Kina
Svartglaserad kruka Kina
Svartglaserad kruka Kina
Svartglaserad kruka Kina
Svartglaserad kruka Kina
Svartglaserad kruka Kina
Svartglaserad kruka Kina
Svartglaserad kruka Kina
Svartglaserad kruka Kina

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KRUKA, Kina, 1800-tal, svartglaserat lergods, höjd ca 37 cm, diameter ca 14 cm

Bruksslitage, patina, glasyrmistor

611766

2019-02-06