Flintlåspistol

Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, tysk, 1700-tal, signerad Ant. Hülsman, Essen, dubbelpipig, skuren helstock i valnöt med hornnäsa och graverade mässingsbeslag, kolvslut med maskaron, längd ca 38 cm

Mindre hål för upphängning upptagna i stock, kompletterad spik, korrosion

611812

2019-05-26