Carl Harry Stålhane vas

Carl Harry Stålhane vas
Carl Harry Stålhane vas
Carl Harry Stålhane vas
Carl Harry Stålhane vas
Carl Harry Stålhane vas
Carl Harry Stålhane vas
Carl Harry Stålhane vas
Carl Harry Stålhane vas

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), Rörstrand, vas, unik, stengods, blå/grön harpälsglasyr, signerad undertill, daterad 50, höjd ca 22,5 cm

Någon tillverkningsdefekt

611841

2019-02-12