Italienska rustningsdel från 1500-talets slut
Klubbat för:
1 450 EUR
Utropspris
1 800 EUR
BRÖSTHARNESK, Italien, 1500-talets slut, utsidan blankpolerat stål, rundade urtagningar för hals och armar, nertill krage, höjd 51 cm, bredd 38 cm.
Åldersrelaterat slitage, två hål på höger sida
611878
2019-02-10