Italienska rustningsdel från 1500-talets slut

Klubbat för:

1 450 EUR

Utropspris

1 800 EUR

BRÖSTHARNESK, Italien, 1500-talets slut, utsidan blankpolerat stål, rundade urtagningar för hals och armar, nertill krage, höjd 51 cm, bredd 38 cm.

Åldersrelaterat slitage, två hål på höger sida

611878

2019-02-10