Stenskulptur, buddhistisk text i sanskrit

Klubbat för:

460 EUR

Utropspris

400 EUR

STENSKULPTUR, buddhistisk text i sanskrit inristad i en stenplatta, 1200-tal, höjd 27,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

611879

2019-02-10