Gustavsberg porslin Jugend
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUSTAVSBERG, tête-à-tête, 7+3 dlr., porslin, 1920-tal, senjugend, polykrom dekor av bård med järnek, bestående av: 2 tekoppar med fat, assiett, tallrik, tekanna, sockerskål, gräddkanna samt 3 kaffekoppar med fat (av annat mönster), höjd ca 5-15 cm
Nagg, slitage, vissa delar missfärgade
612014
2019-02-06