Gustavsberg porslin Jugend

Gustavsberg porslin Jugend
Gustavsberg porslin Jugend
Gustavsberg porslin Jugend
Gustavsberg porslin Jugend
Gustavsberg porslin Jugend
Gustavsberg porslin Jugend
Gustavsberg porslin Jugend
Gustavsberg porslin Jugend
Gustavsberg porslin Jugend
Gustavsberg porslin Jugend
Gustavsberg porslin Jugend
Gustavsberg porslin Jugend

Klubbat för:

400 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

GUSTAVSBERG, tête-à-tête, 7+3 dlr., porslin, 1920-tal, senjugend, polykrom dekor av bård med järnek, bestående av: 2 tekoppar med fat, assiett, tallrik, tekanna, sockerskål, gräddkanna samt 3 kaffekoppar med fat (av annat mönster), höjd ca 5-15 cm

Zustandsbeschreibung

Nagg, slitage, vissa delar missfärgade

612014

2019-02-06