Koppar och skålar Kina

Koppar och skålar Kina
Koppar och skålar Kina
Koppar och skålar Kina
Koppar och skålar Kina
Koppar och skålar Kina
Koppar och skålar Kina
Koppar och skålar Kina
Koppar och skålar Kina

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KOPPAR, SKÅLAR, 6 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, underglasyrblått, sepia samt guld, diameter ca 7-11 cm

Nagg, sprickor, lagningar

612039

2019-02-07