Ljuskrona
2019-02-09
612052
| Klubbat belopp | 7 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, för 8 ljus, empirestil, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, elektrifierad med 8 ljuspunkter, höjd ca 75, diameter 66 cm
Enstaka prismor med nagg