Skål på fot Firma Svenskt Tenn
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, på fot, Svenskt Tenn, Stockholm 1928, i spegeln ristad dekor med fåglar, skålen uppburen av tre delfiner, stämplad med änglamärket, höjd 12, diameter 25,5 cm
Slitage, ojämnheter, intryckningar.
612092
2019-02-06