Ljuskrona rokokostil
2019-02-06
612166
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft, för 6 ljus, stomme i mässing, lilatonade prismor, höjd ca 65, diameter 57 cm
Renoverad, lagningar, slitage, enstaka prismor saknas, samt del av mässingsarm