Väggklocka 1950-/60-tal

Väggklocka 1950-/60-tal
Väggklocka 1950-/60-tal
Väggklocka 1950-/60-tal
Väggklocka 1950-/60-tal
Väggklocka 1950-/60-tal
Väggklocka 1950-/60-tal
Väggklocka 1950-/60-tal
Väggklocka 1950-/60-tal
Väggklocka 1950-/60-tal
Väggklocka 1950-/60-tal

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄGGKLOCKA, för frihängande läge mellan vägg och tak, urtavla i matt akrylplast, timmarkeringar samt fästen i mässing, visare lackerade i svart respektive rött, elektriskt urverk från Siemens, diameter urtavla ca 40 cm, fästenas längd ca 11 cm

Bruksslitage, märken, repor, färgrester, viss anlöpning, färgbortfall, ej funktionstestat

612187

2019-02-13