Bestick 74 dlr silver modell Tornedal
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BESTICK, 74 dlr, silver, modell Tornedal, även kallad Finnmyrten, 1900-talets andra hälft, stämplade COP, och Bolidensilver, bestående av. 12 förrättsgafflar, 12 förrättsknivar med rostfrittblad, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar med rostfrittblad, 12 bordsskedar, 12 kaffeskedar, samt större sked och gaffel, längder ca 12-25 cm, vikt exklusive knivar ca 1360 g
Repor
612334
2019-02-14