Bestick 74 dlr silver modell Tornedal

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BESTICK, 74 dlr, silver, modell Tornedal, även kallad Finnmyrten, 1900-talets andra hälft, stämplade COP, och Bolidensilver, bestående av. 12 förrättsgafflar, 12 förrättsknivar med rostfrittblad, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar med rostfrittblad, 12 bordsskedar, 12 kaffeskedar, samt större sked och gaffel, längder ca 12-25 cm, vikt exklusive knivar ca 1360 g

Repor

612334

2019-02-14