Bägare 1700-tal Adolf Fredrik
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BÄGARE, 1700-tal, konisk form, graverad dekor i form av korslagda lagerkvistar med kung Adolf Fredriks monogram under krona, höjd ca 14 cm
PROVENIENS: Nils von Heidenstam (1890-1978)
Ett litet nagg vid bägarens mynning
612402
2019-02-07