Soffa rokokostil
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFA, rokokostil, Frankrike, 1800-talets slut, rikligt träskuren dekor med bl a rocailler och akantusblad, blankförgylld samt med slagmetall, stoppad och med textil klädsel, sitthöjd ca 50, längd 177 samt djup 83 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage
612405
2019-02-07