EUGEN HÖGLUND skåp

EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

EUGEN HÖGLUND, skåp, Vetlanda, omkring 1900-talets mitt, fanerad i ek,lackad, dörrpar med skuren dekor föreställandes rökande man och kvinna, tandsnitt samt akantusblad, svarvade ben, invändig inredning med hyllplan och lådor. höjd ca 120, 100x42 cm

Mindre repor vid dörrar samt ytslitage på överdel saknas nyckel, olåst

612552

2019-02-07