Soffbord i brons i form av bonsaiträd
Klubbat för:
19 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, brons, i form av bonsaiträd, patinerat, droppformade glasskivor, fotplatta i lackerad valnöt, 1900-talets andra hälft, jugendstil, höjd ca 46, 143x73 cm
Bruksslitage, ärgade områden, missfärgning på lacken vid fotplatta.
612647
2019-02-07