Cigarettetui Oskar Lindroos Helsingfors

Klubbat för:

1 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

OSKAR LINDROOS, cigarettetui, silver, med guldapplikationer, invändigt förgylld, stämplad OL Helsingfors 1921, 10x8,5 cm, vikt 179 g

Zustandsbeschreibung

Invändig gravyr, slitage och skador

612831

2019-02-08