Karaff och spetsglas Gustav III
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARAFF, SPETSGLAS, 8 st, 1800-tal, graverad och förgylld dekor av Gustav IIIs monogram, glasens ben med luft, fot med omvikt kant, karaffens propp i silver, stämplad 1884, karaffens höjd ca 24, glasens höjd 15 cm
Förgyllningen sliten och bortfallen
612837
2019-02-08