Bägare mm silver
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄGARE, 4 st, FAT, SKÅL, PUNSCHKOPP, ÄGGKOPP, SOCKERSKED samt DRÄKTSÖLJA, sammanlagt 10 delar, 1800- och 1900-tal, silver, högsta höjd ca 9 cm, total vikt ca 603 g
Gravyr, bucklor, bruksslitage
612847
2019-02-08