Ljuskrona
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSKRONA, stomme i mässing och glas, 1900-talets mitt, sex ljusarmar, klädd med pärlor, behängd med droppformade gulgröna prismor och ljusmanschetter, avslut med fasettslipad klot, elektrifierad, diameter ca 50, höjd
PROVENIENS: Enligt uppgift inköpt på Svenskt Tenn
612899
2019-02-11