Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, stomme i mässing och glas, 1900-talets mitt, sex ljusarmar, klädd med pärlor, behängd med droppformade gulgröna prismor och ljusmanschetter, avslut med fasettslipad klot, elektrifierad, diameter ca 50, höjd

PROVENIENS: Enligt uppgift inköpt på Svenskt Tenn

612899

2019-02-11