Byrå 3-lådig rokoko 1700-tal
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanerad i blandade träslag, bukig form, brännförgyllda beslag av brons, konturerad skiva, höjd ca 81, 122x54 cm
Renoverad, hörnbeslag saknas, skador, slitage, tröga lås
612903
2019-02-15