Skålfat Kina 1900-tal

Skålfat Kina 1900-tal
Skålfat Kina 1900-tal
Skålfat Kina 1900-tal
Skålfat Kina 1900-tal
Skålfat Kina 1900-tal
Skålfat Kina 1900-tal
Skålfat Kina 1900-tal
Skålfat Kina 1900-tal

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, dekor av medaljonger med fenix och drake i emaljfärger, järnoxid samt guld, lotusslingor, botten med Guangxus sex karaktärers märke, diameter ca 24 cm

613069

2019-02-09