Nils Kreuger färgkrita

Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita

Klubbat för:

4 800 SEK

Arviointi

6 000 SEK

Kuvaus

NILS KREUGER (1858-1930): Hästar i öppet landskap, signerad och daterad N. Kreuger 5 juli 1904, färgkrita på papper fäst på pannå, 18x26,5

PROVENIENS: Direktör Gunnar von Essen af Zellie (1897-1980), syssling till konstnären, Karlstad
vidare i arv till nuvarande ägare

För frågor och konditionsrapport kontakta ulrica.tillander@auktionsverket.se

Kuntoraportti

färgkrita på papper fäst på pannå

613075

Päivämäärä:

2019-03-10