Nils Kreuger tuschlavering

Nils Kreuger tuschlavering
Nils Kreuger tuschlavering
Nils Kreuger tuschlavering
Nils Kreuger tuschlavering
Nils Kreuger tuschlavering
Nils Kreuger tuschlavering
Nils Kreuger tuschlavering
Nils Kreuger tuschlavering

Klubbat för:

3 600 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

NILS KREUGER (1858-1930): Motiv invid hamnen i Warberg, signerad och daterad N. Kreuger Warberg 1894, tuschlavering på papper fäst på papper, 15,5x20 cm

PROVENIENS: Direktör Gunnar von Essen af Zellie (1897-1980), syssling till konstnären, Karlstad
vidare i arv till nuvarande ägare

För frågor och konditionsrapport kontakta ulrica.tillander@auktionsverket.se

Zustandsbeschreibung

613086

2019-03-10