Armband omegalänk
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
ARMBAND, 18 k guld, sjuradigt, omegalänk, med 14 små safirer samt 7 små rubiner, kontrollstämplar för Vicenza, Italien, 1944-1968, längd ca 19 cm, totalvikt ca 53.4 g
Några av stenarna med mindre sprickor och nagg, bruksslitage
613161
2019-02-09