Väggpendyl Jonas Cederlund
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGPENDYL, empire, urtavlan signerad Jon Cederlund Stockholm, (Jonas Cederlund, 1768-1857, hovurmakare, burskap från 1799), urverket märkt Erich P Öhman Stockholm nr 45, (verksam som hovurmakare 1759-1778), förgylld, höjd 86 cm, nyckel och pendel finns
Lagninger, renoverad
613255
2019-02-11