Väggpendyl Jonas Cederlund

Väggpendyl Jonas Cederlund
Väggpendyl Jonas Cederlund
Väggpendyl Jonas Cederlund
Väggpendyl Jonas Cederlund
Väggpendyl Jonas Cederlund
Väggpendyl Jonas Cederlund
Väggpendyl Jonas Cederlund
Väggpendyl Jonas Cederlund

Klubbat för:

5 800 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

VÄGGPENDYL, empire, urtavlan signerad Jon Cederlund Stockholm, (Jonas Cederlund, 1768-1857, hovurmakare, burskap från 1799), urverket märkt Erich P Öhman Stockholm nr 45, (verksam som hovurmakare 1759-1778), förgylld, höjd 86 cm, nyckel och pendel finns

Kuntoraportti

Lagninger, renoverad

613255

Päivämäärä:

2019-02-11