Teservis i glas design Wilhelm Wagenfeld

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TESERVIS, 19 dlr, glas, Wilhelm Wagenfeld för Schott & Gen Mainz Jenaer Glas, formgivet under 1930-talet, bestående av: 9 tekoppar med fat, varav 4 ostämplade, tekanna (1,5 l), gräddkanna, tekannans höjd 13 cm

Tekannans pip med mindre lagning, mindre nagg

613373

2019-02-12