Teservis i glas design Wilhelm Wagenfeld
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TESERVIS, 19 dlr, glas, Wilhelm Wagenfeld för Schott & Gen Mainz Jenaer Glas, formgivet under 1930-talet, bestående av: 9 tekoppar med fat, varav 4 ostämplade, tekanna (1,5 l), gräddkanna, tekannans höjd 13 cm
Tekannans pip med mindre lagning, mindre nagg
613373
2019-02-12