Ljusstakar 1800-tal

Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets slut, senempire, brons, spår av patinering, kolonnformat skaft, trepassformad fot med tassfötter, lejonmaskaroner, höjd ca 29 cm

Slitage, mindre bucklor, båda ljusstakarna lutar något

613611

2019-02-12