Ampel 1800-tal

Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

AMPEL, 1800-talets andra hälft, Frankrike, 8-armad, delvis patinerad brons med genombruten dekor, höjd ca 86 cm

Renoverad/ kompletterad, bär spår av tidigare elektrifiering

613638

2019-02-12