Nils Kreuger teckning

Nils Kreuger teckning
Nils Kreuger teckning
Nils Kreuger teckning
Nils Kreuger teckning
Nils Kreuger teckning
Nils Kreuger teckning

Klubbat för:

3 800 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

NILS KREUGER (1858-1930): Trädallé i skymningsljus, signerad och daterad NK 1890, blyerts på papper, 13x12 cm

PROVENIENS: Direktör Gunnar von Essen af Zellie (1897-1980), syssling till konstnären, Karlstad
vidare i arv till nuvarande ägare

För frågor och konditionsrapport kontakta ulrica.tillander@auktionsverket.se

Zustandsbeschreibung

613647

2019-03-10