Nils Kreuger teckning

Nils Kreuger teckning
Nils Kreuger teckning
Nils Kreuger teckning
Nils Kreuger teckning
Nils Kreuger teckning
Nils Kreuger teckning

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

NILS KREUGER (1858-1930): Landskap med häst och mölla, signerad och daterad N Kreuger 7 aug. 1903, blyerts på papper fäst på papper, 8x12,5 cm

PROVENIENS: Direktör Gunnar von Essen af Zellie (1897-1980), syssling till konstnären, Karlstad
vidare i arv till nuvarande ägare

För frågor och konditionsrapport kontakta ulrica.tillander@auktionsverket.se

613649

2019-03-10