Nils Kreuger tusch och akvarell

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

NILS KREUGER (1858-1930): "Patent", monogramsignerad och daterad NK 1894, tusch och akvarell på papper, 44x33 cm

PROVENIENS: Direktör Gunnar von Essen af Zellie (1897-1980), syssling till konstnären, Karlstad
vidare i arv till nuvarande ägare

För frågor och konditionsrapport kontakta ulrica.tillander@auktionsverket.se

613669

2019-03-10