Nils Kreuger tusch och akvarell
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
NILS KREUGER (1858-1930): "Patent", monogramsignerad och daterad NK 1894, tusch och akvarell på papper, 44x33 cm
PROVENIENS: Direktör Gunnar von Essen af Zellie (1897-1980), syssling till konstnären, Karlstad
vidare i arv till nuvarande ägare
För frågor och konditionsrapport kontakta ulrica.tillander@auktionsverket.se
613669
2019-03-10