Nils Kreuger färgkrita

Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita
Nils Kreuger färgkrita

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

NILS KREUGER (1858-1930): Kalmar hamn, signerad och daterad N Kreuger, 25/8 1918, färgkrita, 25,5x36 cm

PROVENIENS: Direktör Gunnar von Essen af Zellie (1897-1980), syssling till konstnären, Karlstad
vidare i arv till nuvarande ägare

För frågor och konditionsrapport kontakta ulrica.tillander@auktionsverket.se

613678

2019-03-10