Olga Lanner oljemålning

Olga Lanner oljemålning
Olga Lanner oljemålning
Olga Lanner oljemålning
Olga Lanner oljemålning
Olga Lanner oljemålning
Olga Lanner oljemålning
Olga Lanner oljemålning
Olga Lanner oljemålning

Klubbat för:

4 200 SEK

2 000 SEK

OLGA LANNER (1884-1961): Porträtt av Gunnar von Essen, signerad och daterad Olga Lanner 1930, olja på duk, 22x22 cm

PROVENIENS: Direktör Gunnar von Essen af Zellie (1897-1980), syssling till konstnären, Karlstad
vidare i arv till nuvarande ägare

För frågor och konditionsrapport kontakta ulrica.tillander@auktionsverket.se

613684

2019-03-10