Tre Alvar Aalto karmstolar modell E 45
Klubbat för:
150 EUR
Utropspris
300 EUR
ALVAR AALTO, karmstolar 3 st, modell E45, Artek, 1900-talets slut, stomme i lackad björk, tygklädsel, armstöd bruna läderskydd, höjd 83,5 cm, bredd 58 cm
Ingår i temaauktionen Möbeldesign
Slitage och små skador
613751
2019-02-26